Film Önerisi: The Greatest ShowmanThe Greatest Showman

“The Greatest Showman” keşke vizyondayken yakalasaymışım dediğim bir müzikal şölen! X-Men’in dışında bir şarkıcı olarak bildiğimiz Hugh Jackman’in, bu filmi 7 yıl boyunca hayata geçirmeye çalışması boşa değilmiş. Jackman’den başkası da bu filmde başrol oynayamazdı doğrusu. Kalbi ve ruhu olan bir eser. İnsanı büyüleyen “ucube”lerden kurulu bir sirk… Müthiş danslar, harika müzikler, kendini ispatlama mücadelesi veren bir adam ve hayatın içinden inişler, çıkışlar…

Konuya bakacak olursak, fakir bir terzi çocuğu olan Barnum’un, hayaller ile başlayıp “En asil sanat, başkalarını mutlu etmektir” şeklindeki kendi cümlesinde doruğa ulaşan görkemli başarı öyküsü.

 

Barnum aşık olduğu kadınla çok daha iyi bir hayat kurmayı düşleyerek, 2 çocuklu ailesini zorlu hayat koşulları altında yetiştirmeye çalışıyor. Bir gün eline geçen para ile aklında uzun zamandan beri olan fikri gerçekleştiriyor; bir sirk açmak. Sirk kimileri tarafından sevilirken, kimileri tarafından nefret ediliyor. Çünkü sirk farklı olan, özel yetenekli ancak bugüne kadar daima dışlanmış, göz ardı edilmiş insanları topluyor. Ve bu yanı ile kalbimi çalıyor bu film çünkü tüm bu toplumun dışına atılmış bireyler kendilerini ifade edebilecekleri bir platformda yaşam buluyorlar, aile oluyorlar.

Umarım bu evrendeki yaşam hakkımız son bulmadan içimizdeki çatlak yanımıza can verebiliriz. Müzikallerden hoşlanıyorsanız, The Greatest Showman’ı izlerken çok iyi vakit geçireceksiniz. İyi seyirler.

Son olarak filme damga vuran Keala Settle’ın “This is me” şarkısının en güzel sözleri, o can alıcı sahnenin linki de altta:

 

I am who I’m meant to be, this is me (Ben olmam gereken kişiyim, bu benim)

Look out ’cause here I come (Dikkat et çünkü ben geliyorum)

And I’m marching on to the beat I drum (Ve davul çaldığım ritme doğru ilerliyorum)

I’m not scared to be seen (Görülmekten korkmuyorum)

I make no apologies, this is me (Özür dilemiyorum, bu benim)

 

The Greatest Showman | This Is Me (Official Lyric Video) – YouTube

Category: Blog
Tags: Blog
Önceki yazı
Strese Karşı Güçlü Sorular
Sonraki yazı
Green Washing nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up