Teşekkürler

İlk kez bir otel odasında duş almayı deneyimlediğimde 11 yaşındaydım. bir okul gezisi için Çanakkale’deydim. En sevdiğim arkadaşlarımla aynı odada kalmıştık. 4 kız.

Gezinin tadını çıkarmak çok zordu çünkü öncesinde büyük gerilimler yaşamıştım. Beni geziye göndermek isteyip gezi parasını denkleştiremeyen ailemin gayreti… Ne kadardı acaba. Tam bilemiyorum şu an.

Velhasıl ben o geziye parayı denkleştiremeyip gelemeyenlerden olmamıştım bu kez. Ama binbir tembih. Çok harcamamalıydım. Zaten harcayamazdım, bu geziye elektrik, su faturasından kira paramızdan kese kese katılabilmiştim. Çanakkale sahilde takı alan arkadaşlarımı, dondurma yiyenleri hatırımdan hiç çıkarmadım.

Kuru, yavan geçmedi tatil sandığınız gibi. İlk kez kız kıza erkekleri konuştuğumuz gece… Aynı odada 10 kız toplanıp sabaha kadar çekirdek çitlemek benim için büyük hazdı.

Şimdi ne zaman yıldızlarını sayamadığım bir otelde kalsam aklıma Çanakkale’deki o vasat otel geliyor. Biraz buruk gülümsüyorum ve biliyorum bu yıldızların tadı ancak böyle çıkardı.

Teşekkürler baba, teşekkürler anne. Ne yaptınız ettiniz ve beni Çanakkale gezisine gönderiniz. Şimdi birlikte daha iyilerine…. Hak ettik!

gülsünay

Menü